Pojistné plnění a náhrada škody


Co všechno je hrazeno z poviného ručení?


Pojišťovna, se kterou máte uzavřeno poviné ručení, za Vás zaplatí škody na automobilu či motocyklu, náhradu za případně poškozený další majetek, ušlý zisk, který vznikl vinnou Vaši nehody i zdravotní výlohy.

Tyto výlohy jsou zaplaceny s povinného ručení pojišťovnou vždy. Jsou však situace, kdy může pojišťovna po Vás jako viníkovi nehody peníze vymáhat zpět. To platí téměř vždy, když škodu způsobíte pod vlivem alkoholu nebo drog nebo dokonce nehodu způsobíte úmyslně. Pozor je si třeba dávat i na to, jestli je Vaše vozidlo způsobilé k jízdě a má platnou STK.


A co zákonné pojištění vozidel nehradí?


Základní povinné ručení není určeno ke krytí poškození zdraví nebo majetku pojištěného, který zavinil nehodu.

V případě, že nejste viníkem havárie, obdržíte úhradu svých škod z pojištění majitele nehodu zavinivšího vozu. V opačném případě si budete muset veškeré škody a výdaje uhradit sami. Samozřejmě existuje možnost, jak ochránit také sebe a své vozidlo. K zákonnému pojištění je obvykle nabízena škála doplňkových připojištění, která obvykle zahrnují úrazové pojištění řidiče, pojištění zavazadel, skel apod.

Pokud chcete být kryti dokonale, můžete si zřídit havarijní pojištění, které vás ochrání nejen v případě zaviněné nehody, ale při odcizení vozidla, živelních pohromách apod. Pokud si toto pojištění sjednáte spolu s povinným ručením, získáte u většiny pojišťoven slevu za propojištěnostNapište nám | Mapa webu

© 2017 Kalkulačka pro povinné ručení... Spočítej si ceny
Najdeme Vám nejlevnější povinné ručení a havarijní pojištění v ČR

TOPlist

Obsah stránek povinne-ruceni-levne.cz je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autora těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.